Konto bankowe przez internet od zaraz

Konto bankowe przez internet od zaraz

Konto bankowe przez internet od zaraz

Załóż konto bankowe przez internet od zaraz. Sprawdź najlepsze metody, aby otworzyć szybkie konto internetowe – bez kuriera, bez wychodzenia z domu i zbędnych formalności.

Rachunek osobisty posiada dziś niemal każda dorosła osoba w Polsce. To w zasadzie już standard, do którego przyzwyczaili się już wszyscy.

Do takiej popularności ROR-ów z pewnością przyczyniło się to, że coraz łatwiej można je założyć. Dawno skończyły się czasy, w których trzeba było osobiście udawać się do siedziby banku.

Aktualnie, rachunek indywidualny możemy otworzyć bez wychodzenia z domu i aktywować od zaraz – dosłownie w kilka minut od złożenia wniosku o nowe konto.

Konto bankowe przez internet od zaraz – przelew weryfikacyjny

Pierwszym sposobem na szybkie konto internetowe, jest przelew weryfikacyjny.

Procedura zakładania rachunku tym sposobem polega na wysłaniu przelewu (najczęściej na 1 zł) z rachunku w innym banku na nowo otwierane konto.

W ten sposób bank otrzyma potwierdzenie twojej tożsamości. Jest tutaj jeden – kluczowy – warunek. Dane na przelewie muszą być identyczne, jak te wpisane we wniosku o nowe konto.

Jeżeli będą się różnić, bank nie będzie mógł uznać weryfikacji za prawidłową i odrzuci wniosek. Jedynym minusem tej metody jest to, że jeszcze niewiele banków udostępnia taką usługę klientom.

Jednym z nich jest m.in. ING Bank Śląski. Sprawdź instrukcję, jak otworzyć rachunek osobisty  w tym banku przez internet – https://przyjaznebanki.pl/jak-zalozyc-konto-w-ing/

Szybkie konto internetowe – wideo weryfikacja

Kolejną opcją na założenie konta bankowego od zaraz, jest tzw. wideo weryfikacja. Metoda opiera się na rozmowie na wideo czacie z pracownikiem banku. Aby z niej skorzystać należy posiadać kamerkę internetową.

Podczas całej procedury konsultant banku sprawdzi naszą tożsamość przy pomocy specjalnego algorytmu, który dokona analizy biometrycznej naszej twarzy.

Niezbędny okaże się również dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport.

Całość powinna zająć nie więcej niż kilka minut, po czym nasze konto będzie w pełni aktywne.

Aktualna lista banków, które udostępniają możliwość założenia rachunku osobistego tym sposobem, jest dostępna na stronie https://darmowekontobankowe.org/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera/

Konto bankowe przez internet od zaraz

Konto bankowe przez internet od zaraz za pomocą selfie

Absolutną nowością jest zakładanie konta bankowego za pomocą tzw. selfie – zdjęcia swojej twarzy oraz zdjęcie swojego dowodu osobistego.

Tę pionierską metodę udostępnił niedawno Bank Pekao. Na pewnym etapie trzeba będzie zrobić zdjęcie swojej twarzy – selfie, a następnie sfotografować dowód osobisty i wysłać pliki do banku.

Konto można otworzyć za pomocą urządzenia posiadającego kamerkę internetową.

Alternatywą jest ściągnięcie aplikacji mobilnej banku, wybrania opcji zakładania nowego konta i postępowaniu z godnie z kolejnymi instrukcjami.

Szczegóły można znaleźć również w artykule na stronie – https://centrumbankowosci.pl/konto-na-selfie/

Podsumowanie

Jak więc widać, banki coraz bardziej ułatwiają procedury zakładania rachunku osobistego. Dziś założymy konto bankowe przez internet bez kuriera, bez wychodzenia z domu i bez podpisywania umowy w formie papierowej.

Wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu, to niewątpliwie największe atuty takich rozwiązań. Jedyny problem jest taki, że jeszcze niewiele banków wdrożyło takie usługi do swojej oferty.

Miejmy jednak nadzieję, że szybko dołączą do pionierów, i my – jako klienci – będziemy mieć wkrótce jeszcze większy wybór.

Sprawdź również, jak mądrze spożytkować nadwyżki w domowym budżecie